Bolu Vali Yardımcısı Yeniçağa Kaymakam Vekili Ünal COŞKUN , Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 
 
 
                                                 
 
           Bolu Vali Yardımcısı Yeniçağa Kaymakam Vekili Ünal COŞKUN , Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı
.
       Sayın COŞKUN yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; ' Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 78. yıl dönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum.
        Kahraman ulusumuzla birlikte baştan ve yepyeni bir devlet kurarak bizlere emanet eden Büyük Önder Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri ve de kılavuz edinmemiz için geride bıraktığı ilke ve devrimleriyle, birleştirici - bütünleştirici yapısı, en önemlisi bilimi kılavuz edinmiş öngörüsü ile hiç ölmeyecek bir devlet adamı olarak dünya liderleri arasındaki hak ettiği seçkin yerini almıştır.
      ATATÜRK, Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen milli mücadelenin, Samsun’da şahlanan milli ruhun, Ankara’da tescillenen milli iradenin öncüsü olmuş ve inkılâplarıyla Türk milletine geleceğe uzanan engin bir yol açmıştır. Ulu Önder ATATÜRK’ün cesur askerliği, zeki diplomatlığı ve örnek devlet adamlığı tüm dünya liderleri tarafından gıptayla bakılmaktadır. Düşman karşısında söz konusu vatan olduğu zaman “Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” diyen ATATÜRK, huzur mevz-u bahis olduğunda ise “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyerek barışa verdiği önemi göstermiştir. Ne mutlu ona ki, onun genç nesillere emanet ettiği ve ‘en büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışı ile taçlanmış olarak yine onun gösterdiği hedefler dahilinde varlığını devam ettirmektedir.
        Bu duygu ve düşüncelerle, çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü , vefatının 78. yıl dönümünde, bir kez daha minnet, saygı ve özlemle anıyorum." dedi.